054-4947691

שאלות תשובות

שאלות נפוצות ויטראז', חוגים, לימודים וקורסים:

הויטראז' הינו תמונה המורכבת "מפאזל" של צירופי חלקי זכוכיות צבעוניות באיכות גבוהה, המחוברות יחדיו ע"י הלחמה, הויטראז' הינו ייחודי ונעשה בעבודת יד. ישנם מספר שיטות ליצירת ויטראז'.

ויטראז' הקלאסי עיטר כבר מהמאה ה-12 כנסיות וארמונות, צירוף חלקי הזכוכית לתמונה נעשה ע"י עטיפת חלקי הזכוכית בפסי עופרת והלחמת בדיל, בטכניקה זו משתמשים לאלמנטים בינוניים וגדולים כמו חלונות ודלתות.

(Fusion) פירוש המילה הינו התכה, התמזגות. בשיטה זו זכוכיות צבעוניות יחד עם צבעים וחומרים מיוחדים מוכנסים לתנור המחמם את העבודה לטמפרטורה של בין 800 ל-900 מעלות! הזכוכיות מתחברות זו לזו ויוצרות הרמוניה ומיזוג של צבעים. בטכניקה זו משתמשים בעיקר לכלים ולתכשיטים.

בשל העלויות הגבוהות של החומרים המרכבים את הויטראז' נוצרו מספר שיטות אשר מדמות ויטראז' באמצעות הדבקת סרטי עופרת, צבעי זכוכית, נייר צלופן ועוד. בשיטה זו אפשר ניתן לשדרג חלון קיים ולהפוך אותו לצבעוני ויפה.

 1. זכוכית שקופה רגילה – נמצאת סביבנו כמעט בכל מקום, נקראת גם זכוכית FLOAT מיצרים אותה בעוביים שונים.
  2. זכוכית מגוונת – הינה זכוכית שקופה עם צבע, משמשת לחלונות דקורטיביות.
  3. זכוכית רפלקטיבית – הינה זכוכית שקופה עם ציפוי דק החוסם את האור מלעבור .
  4. זכוכית בידודית – שתי זכוכיות שמורכבות בתוך מסגרת שבניהם רווח, משמשות לבידוד תרמי ואקוסטי.
  5. זכוכית משוריינת – שכבות של מספר זכוכית מודבקות יחדיו יחד עם גיליונות שקופים בניהם, משמש להגנה נגד ירי.
  6. זכוכית מחוסמת – זכוכית שעברת תהליך בחום והופך אותה לחזקה פי 3 מזכוכית רגילה, משמשת להפרדה כמו חלונות ראווה רכבים וכו', כשזכוכית זו נשברת היא הופכת לפרורים.
  7. זכוכית צבעונית – זכוכית עם מגוון עצום של צבעים, הצבעים מוכנסים לזכוכית בתהליך היצור כך שהזכוכית לעולם לא מאבדת את צבעה, משמשת בעיקר בעבודות ויטראז'.
 1. לא, הזכוכיות בויטראז' קלאסי וטיפאני עשויות בטכניקה של התכת זכוכית והוספת הצבע לתוך הזכוכית ולכן הזכוכית לעולם לא תדהה או תשנה את צבעה. הצבעים מקנים לויטראז' יופי פאר והדר והם מיצרים אוירה צבעונית נעימה. למשל צבע אדום מחמם ומעניק אנרגיה, צבע ירוק מסמל אביב ומשרה שלווה, צבע כחול מסמל ים ושמיים וכו'. לחצו על הלינק לסרטון איך מכינים זכוכית ויטראז' צבעונית.

כן בוודאי, אקבל בשמחה כל רעיון שלכם, אני אעבד את רעיון שלכם ואסביר לכם איך תיראה התוצאה הסופית. אתם מוזמנים לשלוח לי את הרעיון במייל [email protected] או בצור קשר.

ברוב המקרים אפשר להתקין ויטראז' בחלון או דלת קיימים. קיימות שתי שיטות אפשריות: הראשונה – על הזכוכית הקיימת (אם יש מקום), השנייה – במקום הזכוכית הקיימת. לא ניתן לשלב ויטראז' בזכוכית בידודית קיימת. אנא פנו אלי, הייעוץ בחינם.

המחיר לפרויקט נקבע לפי שיטת הויטראז' (קלסי בעופרת או טיפאני בסרטי נחושת) המורכבות, גודל, צפיפות החלקים, סוג הזכוכית וכו', במהלך הפגישה איתכם אני מציגה את התרשימים להערכת מחיר ולאחר אישורה אני מכינה מספר סקיצות לבחירתכם עם המחיר המדויק. במידה ואתם מעוניינים בהצעת מחיר, אתם מוזמנים ליצור קשר או להתקשר אלי, דבי – 054-4947691

כן ניתן לשלב ויטראז' ברווח בין הזכוכיות, השיטה הזאת עדיפה מכוון שהויטראז' נשאר תמיד נקי.את הויטראז' צריך להכין מראש לפי המידות של פנים זכוכית הבידודית ולתאם עם יצרן הבידודית שהרווח בין הזכוכיות יהיה לפחות 10 מ"מ. את הכנסת הויטראז' מבצע יצרן בידודית.

התחזוקה היחידה הינה ניקיון, מידי פעם לפעם כדאי לעבור בעדינות על הויטראז עם מנקה אבק. אם צריך להבריק, התז מעט נוזל לניקוי חלונות על מטלית, ועבור ברכות ללא הפעלת לחץ על הפריט. קשה יותר יהיה לנקות אם תתיז נוזל ניקוי ישירות על הויטראז'.

כן, את העבדות אני יכולה ליצור לפי בקשתכם לפי מבחר הזכוכיות הצבעוניות המגוונות שנמצאים אצלי בסטודיו.

דילוג לתוכן