054-4947691

סרטים

דבי אומנות בזכוכית – זכוכית ויטראז'

דבי משתמשת בטכניקות שונות לעשיית פרטי נוי ותכשיטים. את פרטי ה-ויטראז' דבי מכינה בטכניקת טיפאני ויטראז' קלאסי בעופרת. כל התכשיטים עשויים משכבות זכוכית מותכות בטמפרטורה גבוהה בתנור, כך שכל תכשיט הינו מיוחד ואין שני לו. בסטודיו שבצד הגלריה, דבי מלמדת את רזי הזכוכית בחוגים וקורסים, בעיקר בטכניקת הטיפני.את הפריטים ניתן לרכוש ואף להזמין פריטים ייחודים של שילובי צבעים וגודל.
הגלריה, סטודיו נמצאת במושב הציורי אמירים בצפון רחוב החורש 5.
אתם מוזמנים..

דבי אומנות בזכוכית – גלריה, לימוד ויטראז'

למה דווקא זכוכית? אהבתי לטבעה האמיתי של הזכוכית והאלגנטיות הצבעונית שלה, הם אלה הנותנים לי השראה לאומנות שאני יוצרת בטכניקות שונות: עבודות  ויטראז' קלאסי – חיבור זכוכית צבעונית בעופרת, בעיקר חלונות ודלתות. עבודות  ויטראז' טיפאני – חיבור זכוכית צבעונית בנחושת, בעיקר פריטי נוי ומנורות טיפאני. עבודות פיוזינג – התכת זכוכיות צבעוניות בתנור, בעיקר תכשיטים וכלי הגשה.
מניסיוני, העבודה בזכוכית גורמת להנאה גדולה ומפתחת את הדמיון וחוש היצירתיות. לכן, אני מלמדת את הסודות הקסומים של הזכוכית בחוגים, קורסים לויטראז ופעילויות וביחס חם ואישי.

איך מיצרים זכוכית צבעונית

סרטון מערוץ נשיונל גאוגרפיק.
זכוכית צבעונית משמשת ליצירת עבודות ויטראז' אגרטלים, פרטיי נוי ועיטורים מזה שנים רבות.
זכוכית הצבעונית החלה בסוף המאה ה 19, הזכוכית החצי שקופה נקראת Opalescent Glass, וכמו שמה כאבן הלשם (אופל) יופייה של הזכוכית טמון במשחק הצבעים המרהיב. זכוכית ה-  Opalescent היא זכוכית אטומה עם הדגשה של צבע אחד או עם ערבוב צבעים. כמו בעבר גם היום במפעלים הבודדים המייצרים זכוכית זו עובדים אומני זכוכית שבעזרת מיומנותם וטכניקות מיוחדת מפעילים תנורים ומכונות ליצירת זכוכית צבעונית כחומר גלם למוצר הסופי. התהליך שהחומר עובר עד ליצירת הזכוכית מתואר להלן.

דילוג לתוכן