054-4947691

מושב אמירים

מושב אמירים – גליל עליון בצפון

היישוב אמירים הינו יעד אטרקטיבי במיוחד לנופשים. כפר נופש הטובע בירוק, במרחק נגיעה משתי ערים מעניינות: צפת וכרמיאל. הישוב מציע אווירה רגועה ומבחר של צימרים במחיר שווה לכל נפש. אם תבחרו באלטרנטיבה של חופשה בצפון, תוכלו להתפנק ב צימר מעוצב, בקתה זוגית או סוויטה מעודנת, מהמבחר הרב המוצע ב כפר הנופש אמירים.

לחץ על התמונה להגדלה
לחץ על התמונה להגדלה

לטייל באמירים

גן הפסלים באמרים – 5 דקות ברכב מהגלריה / סטודיו דבי אומנות בזכוכית, ויטראז' בצפון
במרכז הישוב בתוך יער ירוק, נמצא בהשאלה תמידית אוסף של כ-20 פסלים ייחודיים בחסות מוזיאון ישראל ירושלים. ב גן הפסלים באמירים תמצאו אוסף פסלים של פסלים ישראליים ובינלאומיים, כמו: פלומבו, רקנטי ועוד… האתר מואר בלילה.
שווה ביקור!

2 מצפי-נוף צופים לכינרת: "מצפה מנחם" ו "מצפה כינרת", 5 דקות ברכב מהגלריה / סטודיו דבי אומנות בזכוכית, ויטראז' בצפון.
מצפה מנחם: בקצהו המזרחי של מושב אמירים, על אחת משלוחותיו של הר מצפה ימים הוקם מצפה מנחם.

מצפה נוף זה נקרא על שמו של הטייס סרן מנחם קשטן, בן אמירים שנפל במלחמת יום הכיפורים.
האנדרטה היא בצורת מטוס שחק שחרטומו מופנה אל כיוון הכינרת שחלקים ממנה עשויים ממטוסו המקורי של קשטן. מכאן נראת היטב הכנרת, כמו גם נחל עמוד ומצוקים רבים ומרשימים. במקום ספסלים ועצים שמספקים צל בימים חמים. אנדרטת המטוס משמשת אתר הנצחה לשמו ולפעלו של סרן מנחם קשטן ז"ל. כתובת: רחוב האורנים במפגש עם רחוב מצפה מנחם, בקצה העליון של שני הרחובות.

מצפה כנרת: לא הרחק ממצפה מנחם נמצא מצפה כנרת. המצפה בנוי כאמפיתיאטרון טבעי.

נתרווח בספסלים ונתמכר לנוף המקסים של הר כמון משמאל, הר כפיר ומצודת שפר. מדרום רואים את הארבל והכינרת. אם נביט לכוון צפון נראה את הרי רמת הגולן. ישר מתחתנו הקיבוצים פרוד ומורן, חוות-עין וכמונים. במצפה כינרת מתקיימים בחודשים יולי ואוגוסט, בימי שישי לפנות ערב, מופעי "מוסיקה בשקיעה". מופע זה משלב הרכבים של נגנים שונים שמנגנים סגנונות מגוונים של מוסיקה קלה ואוורירית, בחליל צד, מפוחית וגיטרה. הכניסה למופע הינה חופשית והישיבה על כרי הדשא עם תצפית לעבר הנוף המרהיב. עקב מזג האוויר שנוטה להיות קריר בשקיעה, מומלץ להביא איתכם בגד חם כלשהו.
כתובת: בקצה הרחוב הראשי של אמירים המוביל מהכניסה לתוך הישוב.

שלושה שבילי יער לטיולים רגליים – 4-5 דקות ברכב מהגלריה / סטודיו דבי אומנות בזכוכית, ויטראז' בצפון
באמירים שלושה שבילי טיול רגלי ב שמורות טבע אשר נפרצו והוכשרו ע"י חברי ובני המושב. השבילים מובילים אל תוך חורש טבעי, בין עצים, שיחים ופריחה עונתית במבט בלתי פוסק אל נוף מהמם.
השביל הנסתר: שביל היוצא מסוף רחוב מצפה כנרת. השביל הנסתר הוא שביל בתוך חורש יער טבעי המסתיים במצפה נוף יפהפה.
שביל היער: בצפון אמירים, המשכו של רחוב האלונים, יוצא שביל מתפתל בלב חורש ים-תיכוני טבעי ולאורכו תצפית יפה על כל מושב אמירים, רכס הרי מירון, הכנרת, דרום רמת הגולן והרי הגליל התחתון.
שביל אל מערה העיזים: מערה חצי סגורה וממנה נשקף נוף פנוראמי של הכנרת, נחל עמוד, אכברה, מצוק הארבל ועד טבריה.

דילוג לתוכן